Serwis komputerowy – miejsce, które warto znać

Ostatnie miesiące wymęczyły wszystkich – pandemia koronawirusa zdominowała nasze życie. Zdalna praca, zdalne nauczanie, naszą codzienność musieliśmy zmienić o 180 stopni. Nie było łatwo, z różnych względów. Jedno to psychika czy organizacja, drugie – możliwości sprzętowe. Co robić, gdy w domu jest jeden komputer, a chętnych do korzystania kilkoro? Musieliśmy sobie jakoś z tym poradzić, odetchnęliśmy, gdy rozpoczęły się wakacje. Jednak widmo zdalnego nauczania wciąż nad nami wisi, wciąż nie jest powiedziane, że we wrześniu uczniowie wrócą do szkół. Co, jeśli lekcje wciąż będą na odległość? Wakacje warto wykorzystać na przygotowania. Do kogo zwrócić się po pomoc? Polecamy 4rtweb serwis komputerowy. To miejsce na pewno znacie, chociaż kojarzy się głównie z naprawą sprzętu. Nie tylko to zadanie jest tam realizowane, warto pomyśleć o nim także w kontekście doposażania domowego biura. A przede wszystkim – gdy chcemy kupić sprzęt, z którego będzie korzystać nasz syn czy nasza córka.

Komputer dla ucznia a zdalne nauczanie

W czasie pandemii wiele osób musiało użyczać dzieciom komputery, z których sami korzystają. Oprócz trudności logistycznych (bo nierzadko musieliśmy skorzystać ze sprzętu w czasie, gdy uczeń miał akurat wideokonferencję z nauczycielem), pojawiły się te techniczne – brak programu, który uruchomiłby wymaganą aplikację, płyta CD z podręcznika, której nie ma gdzie uruchomić, a do tego tworzenie różnych profilów użytkowników (aby przypadkiem dziecko nie skasowało lub nie udostępniło przechowywanych przez nas plików). Najlepszym sposobem na uniknięcie tych wszystkich problemów jest sprawienie uczniowi jego własnego komputera. A to, że nie możemy pozwolić sobie na zakup nowego sprzętu nie oznacza, że nasze dziecko nie będzie miało własnego narzędzia do nauki.

Dobry serwis komputerowy = profesjonalna pomoc

Gdy szukamy komputera dla ucznia, warto skontaktować się z serwisem komputerowym. Pracujący tam eksperci pomogą nam wybrać sprzęt, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Uczeń otrzyma narzędzie, a my nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale i… nerwy. O czym powinniśmy pamiętać? Zanim wybierzemy się do serwisu komputerowego, spiszmy nasze oczekiwania. Doświadczenia ostatnich miesięcy pokazały nam, z których narzędzi uczniowie najczęściej korzystają i nie może w wybranym przez nas sprzęcie zabraknąć. To np.:

  • kamera internetowa. Większość laptopów ma ją wbudowaną, jednak w starszych sprzętach może jej nie być. A to podstawowe narzędzie wykorzystywane podczas zdalnych lekcji,
  • czytnik płyt CD. W nowszych komputerach często go nie ma, a wiele podręczników ma dołączone płyty CD na których znajdują się dodatkowe materiały do lekcji,
  • popularne programy, z których korzysta się w czasie lekcji. Rodzice młodszych dzieci wielokrotnie przekonali się, że i brak Painta może być problemem.

Do tego dochodzą udogodnienia typu klawiatura numeryczna, czy same parametry sprzętu. Na potrzeby zdalnego nauczania nie potrzebujemy najlepszych, ale pamiętajmy też, że wielokrotnie szybkość ma znaczenie, a wolne uruchamianie się potrzebnych do nauki programów może powodować frustrację ucznia.

W serwisie komputerowym, który oferuje laptopy poleasingowe, znajdziemy wiele różnych sprzętów, a specjalista, znając nasze oczekiwania, bez problemu wybierze komputer, który będzie spełniał nasze oczekiwania.

Jaki komputer dla ucznia?

Serwisy komputerowe często oferują także składanie sprzętów, dzięki czemu możemy dopasować wszystkie elementy dokładnie do naszych potrzeb. To dobre rozwiązanie, jednak niekoniecznie polecane dla uczniów. Do nauki zdalnej lepszy będzie poręczny laptop. Dzięki niemu uczeń nie będzie przywiązany do jednego miejsca, będzie mógł uczyć się i w domu, i – jeśli zajdzie taka potrzeba – u dziadków. Laptopa można wszędzie zabrać ze sobą, nie martwiąc się o przenoszenie danych z jednego sprzętu na drugi. Przyda się także podczas normalnych lekcji – można go zabrać do szkoły, aby pokazać prezentację na jakiś temat, czy do kolegi, aby wspólnie przygotować projekt.

Na pewno musisz coś kupować?

Zanim wybierzesz się na zakupy, pomyśl, czy na pewno potrzebujesz kolejnego sprzętu. Być może w szafie masz komputer, który ma swoje lata, ale wciąż działa? Zabierz go do serwisu komputerowego, tam sprawią, że zyska drugą młodość. Czasem wystarczy wymiana baterii, aby zapomniany sprzęt znów działał bez zarzutów. Powiedz, na czym ci zależy, a specjaliści odpowiednio doposażą twój komputer. Kamerę internetową można dokupić, podobnie z napędem CD – mało jest rzeczy, które mogą całkowicie wyeliminować twój sprzęt. Zawsze jednak sprawdzaj koszty doposażenia, w końcu „podrasowanie” starego komputera nie powinno kosztować więcej, niż zakup nowego.

Serwis komputerowy oferuje rozwiązania dopasowane do potrzeb

Bogaci w doświadczenia ostatnich miesięcy bądźmy – na tyle, na ile to możliwe – przygotowani na kolejne wyzwania. Komputer dla ucznia warto wybrać już teraz, zanim zdalne nauczanie ponownie zostanie ogłoszone. Teraz w serwisach komputerowych możesz wybierać spośród różnych laptopów poleasingowych czy dobierać interesujące cię części. Gdy odpowiednich sprzętów będzie poszukiwać więcej osób, wybór będzie o wiele mniejszy. W serwisie komputerowym znajdziesz to, czego potrzebujesz, czasem jednak na odpowiadający twoim preferencjom laptop trzeba chwile poczekać. To kolejny argument za tym, aby nie czekać do września, a za poszukiwania komputera do nauki zdalnej zabrać się już teraz. Nie będziesz żałować.

Skip to content